Пошукові котушки - NEL

Правила використання посилених котушок NEL, для комфортної роботи і зменшення "хибних сигналів" при пошуку.

(правила росповсюджуються на всі моделі використовуваних металодетекторів, незалежно від фірми виробника та моделі)

Котушки NEL являються більш посиленими (Hunter, Tornado, Thunder, Storm, Attack, Big) та відрізняються від стандартних котушок, якими оснащені металодетектори в заводській комплектації, цими відмінностями є:

  • глибина виявлення;
  • чутливість;
  • вибірковість;
  • площа охоплення сканованого грунту.

У зв'язку з цим використання котушок NEL вимагає мінімального звикання і дотримання елементарних правил і рекомендацій по експлуатації, для уникнення "хибних сигналів"

Хибний сигнал - реакція котушки на зовнішні чинники, що не відносяться до цілі, яка знаходиться в грунті.


Реакція котушки на зовнішні джерела електромагнітних хвиль.

1. "Хибні сигнали" в приміщенні, в межах міста, не далеко від міста, не далеко від ЛЕП (лінії електро передачі) або вишок операторів мобільних мереж, магістралі газопроводу.
Котушки NEL за своєю природою реагують не тільки на метали, що знаходяться в зоні дії котушки, а й на електромагнітні хвилі від різних зовнішніх факторів, у зв'язку p цим, якщо пошук ведеться в місцях, де рівень таких електромагнітних хвиль досить великий, необхідно знижувати чутливість металодетектора до тих пір, поки реакція металодетектора на електромагнітні хвилі не припиниться (майте на увазі, при зниженні рівня чутливості, глибина виявлення зменшується). При відсутності електро перешкод котушка стабільно працює на максимальній чутливості. Лінії магістралей газопроводу є джерелом перешкод не тільки з тієї причини, що виготовлені з металу, а й тому, що на них дається не велика напруга електричного струму, для виявлення витоку в разі його розриву.
Варто зазначити, що показники тестів, що здійснюються в домашніх умовах, не є достовірними.

2. "Хибниі сигнали" від мобільного телефону.
Мобільні телефони, також є джерелом електромагнітних хвиль (в разі будь-якої передачі даних: пошук мережі, мобільний інтернет) і можуть впливати на стабільність роботи пошукової котушки. Рекомендується відключати мобільний телефон або переводити його в "Режим політ". Радіо-рації і GPS-приймачі не є джерелом перешкод.

3. Реакція на інші металодетектори, що знаходяться неподалік.
"Хибні сигнали" можуть спостерігатися при не досить великій дистанції мшж двома увімкнутими металодетектороми, як правило, це металодетектори які працюють на однаковій частоті. У таких випадках, для коректної роботи, рекомендується вести пошук на відстані від 15 метрів.


Якщо пошук ведеться у місцях без електро перешкод, зверніть увагу на правильність монтажу котушки на штангу металодетектора та наявність металевих предметів (що не відносяться до цілей у грунті) в зоні дії котушки.

1. Наявність у взутті та одязі металевих деталей можуть впливати на стабільність дії котушки, в тому випадку, якщо вони потрапляють в зону виявлення при веденні пошуку.

2. На металеву лопату, через її масивність, котушка може реагувати на відстані до 80 см. Рекомендується тримати лопату якнайдалі від котушки.


Монтаж котушки на штангу металодетектора

1. Використовуйте фіксуючий гвинт та гумові кільця (ущільнювачі), які поставляються з котушкою.

2. Обов'язково щільно фіксуйте кабель котушки до штанги металодетектора, стрічкою, що поставляються в комплекті або ізоляційною стрічкою, залишаючи петлю холостого ходу, як показано в відео.

 

3. Фіксуйте штангу металодетектора якумога вище.
Це пов'язано з тим, що середнє коліно штанги металодетектора, як правило, виготовляється з металу, через вагу і величину посилених котушок, при проводці може, спостерігається не велика парабола ходу котушки по відношенню до штанги в зв'язку з чим котушка реагує на середнє коліно штанги металодетекторів при недостатньо високій фіксації, а також при ударі об перешкоду (купини, трава, гілки тощо), відбувається вібрація, в результаті чого котушка теж може реагувати на металеве коліно. (Коліно часто виготовляється з високоелектропроводімого алюмінію і являється досить масивним)

 


  • Рекомендується використовувати батареї, не нижче 25% від повного заряду. При використанні акумуляторів, які перезаряджаються, заряджайте їх тільки задопомогою інтелектуальної зарядці типу: La Crosse RS700. В іншому випадку NEL не гарантує стабільність і максимальну глибину виявлення котушок NEL.
  • У холодну / жарку пору року, котушці необхідно кілька хвилин для адаптації до температури навколишнього середовища.
  • Стежте за контактами роз'ємів пошукової котушки і металодетектора. При наявності окислів, очистіть контакти задопомогою не великої кількості ацетону або спирту. 
  • При необхідності підігніть контакти на штекері котушки для кращого контакту.

Сотримання перерахованих вище правил і рекомендацій, є запорукою стабільної роботи (в тому числі на максимальній чутливості) і максимальної глибини виявлення пошукових котушок NEL.